Контрольна робота з української мови в 3 класі

2
0
Материал опубликован 4 May 2017

Контрольна  робота 3кл.Укр.мова.

Диктант . Аудіювання.

Мета:перевірити рівень знань і умінь писати   під диктовку, вміння слухати текст , виділяти головне,

Відповідати на питання ,обираючи правильну відповідь.

Хід уроку.

Організаційний момент.

Оголошення теми та мети.

Праця над темою і метою.

1.Написання диктанту.

Кораблі

    Слово корабель походить від слова КОРА. Ще слов’яни плавали в легких човнах, обшитих березовою корою. Давно зітліли ті човни. А от слово живе й сьогодні. На зміну берестяним човнам прийшли дерев’яні. Веслярів замінили вітрила. На вітрилах кораблі сміливо мчали морями й океанами. 

Часи вітрильників давно минули. Морями пішли пароплави. Найновіші кораблі рухає атомна енергія. Називаємо ми їх атомними. 

2.Перевірка роботи учнями.

3.Читання тексту для аудіювання.

 Олень і його товариш

            Захотілося молодому оленю по білому світу побродити, нові міс­ця подивитися.

            - Відмовляти не стану, - сказав йому батько, - але знай: нелегко тобі буде, зазнаєш горя в чужому краю.

            - Нічого!.. Я збираюся не один, а з товаришем...

            - Розкажи що-небудь про нього.

            - Ми йшли вузенькою стежкою. Дорогу перегородив великий ка­мінь, обійти його було неможливо. Тоді мій товариш уперся плечем і відсунув камінь убік. Ось він який!

            - Твій товариш сильний, - похвалив старий олень. - Але все-таки я буду хвилюватися за тебе.

            - Коли ми поверталися додому, на товариша з дерева раптом ки­нулась рись. Але він не розгубився, струснув рись із спини і переміг її у відкритому бою!

-           Безперечно, твій товариш відважний і спритний. Але все ж таки я буду хвилюватися за тебе.

            - А ось послухай ще про нього. Гуляли ми, і нам захотілося пити. Але по дорозі до водопою товариш почув запах якогось хижака. "Нам загрожує небезпека!" - шепнув він мені, і ми помчали, як вітер.

            - Твій друг розумний і обережний. Але я буду хвилюватися, поки не побачу тебе, - зітхнув старий олень.

            - А потім ми відпочивали в лісовій гущавині. Бачимо: вовк ганяється за козеням і ось-ось наздожене його. Мій товариш не всидів у кущах. Він кинувся навперейми вовкові і так ударив його рогами, що той з переляку ледь із шкури не вискочив.

            - Це найкраще, що ти міг сказати про нього, - зрадів старий олень. - Твій товариш благородний. Тепер, синку, я за тебе спокійний (В.Росін).

4.Виконання завдання до тексту.                                                              (231 слово)

Завдання.

1.   Чого хотілося молодому оленю?

            а)  По білому світу побродити.

            б)  Навчитися життєвої мудрості.

            в)  Відвідати свого друга.

2.  У чому проявилася сила товариша?

            а)  Товариш відсунув камінь.

            б)  Викорчував дерево.

            в)  Підняв великий камінь.

3.  Як товариш продемонстрував свою відважність?

            а)  Не злякався кинутися на вовка.

            б)  Переміг рись у відкритому бою.

            в)  Кинувся в бій з левом.

4.   Який вчинок друга виявив його обережність?

            а)  Відчув запах хижака і попередив друга.

            б)  Не пішов по тонкому льоду на річці.

            в)  Не дозволив другові стояти на краю високої скелі.

5.   У чому виявилось благородство товариша?

            а)  Врятував козеня від вовка.

            б)  Врятував зайченя від вовка.

            в)  Врятував оленя від вовка.

6.  Яка найголовніша риса товариша переконала і заспокоїла батька?

            а)  Відважність.

            б)  Обережність.

            в)  Благородство.

 

Ключ.

1.а   2.а   3.б    4.а   5.а  6.в.

Підсумок .
