Урок української мови «Прийменник» (7 клас)

0
0
Материал опубликован 27 February 2017

Прийменник. Українська мова 7 клас .

Мета: актуалізувати й поглибити знання учнів про прийменник; удосконалювати навички написання прийменників разом ,окремо,через дефіс, уміння відрізняти похідні від непохідних; розвивати пам’ять, творчі здібності.

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, картки

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

1.Аналіз контрольної роботи ( твір).

Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда.

__ Що називається прийменником?  

—  Чому  прийменник  є  службовою  частиною  мови?

—  Для  чого  служать  прийменники?

—  З  якими  відмінками  вони  вживаються?

—  На  які  види  вони  поділяються  за  походженням  і  будовою?(прості ,складні, складені).

Оголошення теми й мети уроку.

Робота з підручником №446 с.236

Робота в групах із картками.

Із поданих пар слів складіть словосполучення.

Прийти, школа; розповідати, пригода; зайти, хата; перестрибнути, перешкода; кататися, санчата.

— Які труднощі виникли у вас при утворенні словосполучень?

Яких частин мови не вистачало, щоб об’єднати слова в словосполучення?

Слово вчителя.

Похідні і непохідні прийменники.(с240)

Робота з таблицею.

Закріплення.

Вибірковий диктант.

Поділити  подані  прийменники  на  групи  залежно  від  написання.

На  відміну  від,  протягом,  назустріч,  із-за,  з-попід,  за  рахунок,  із-під,  задля,  посеред,  за  допомогою,  з-поза,  у  відповідь 

на,  з  метою.

456 с.239(усно).

455 с.239 коментовано.

Синтаксично розібрати 1 – 3 речення.

Підсумок .

Гра мікрофон «Про прийменник я знаю що..»

Домашнє завдання.

461 с.241 вивчити правила на с.234 -241.


 


 

в формате Microsoft Word (.doc / .docx)