12+  Свидетельство СМИ ЭЛ № ФС 77 - 70917
Лицензия на образовательную деятельность №0001058
Пользовательское соглашение     Контактная и правовая информация
 
Педагогическое сообщество
УРОК.РФУРОК
 
Материал опубликовала
Ирина Завражная1140
учитель русского языка и литературы БМОУ г.Горловки "Школа № 42"
Россия, Донецкая Народная Респ., Горловка

Дієслово. (Українська мова 6 клас)

 Мета: поглибити знання учнів про дієслово як частину мови; сформувати вміння шко­лярів відрізняти дієслово від інших частин мови; правильно визначати морфо­логічні ознаки, синтаксичну роль; уміти знаходити дієслова в тексті, розвивати 
пам’ять, логічне мислення; виховувати любов до праці.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку 
І.
 Організаційний момент.

Актуалізація опорних знань.
Бесіда.  
— На які запитання відповідає дієслово? 
— Що означає ця самостійна частина мови і чому її називають самостійною? 
— Що вам відомо про граматичні категорії дієслів? 

Оголошення тем и й мети уроку .

Робота над темою та метою.

Розвиток мовлення

Скласти речення за малюнками.

Знайти дієслова.

Визначити рід,число,синтаксичну роль.

Робота з підручником.

С.54 -56 вивчення правила.

С.55 №68

С.68 читати.

Вправа №92 с.68.

С.84 читати.

"Опрацювання таблиці "Часи дієслів"

Час

Коли

відбувається

Дія?

На           які

питання

відповідає?

Як змінюється?

Приклади

Минулий

До  моменту розповіді

про неї

Що зробив? Що робив?

Число,     рід (в однині)

Спекли, носив

Теперішній

У      момент

розповіді

постіно

Що роблять?

Число, особа

Печу, косять

Майбутній

Після розповіді про неї

Що зроблю? Що

робитиму? Що        буду робити?

Число, особа

Спечу, скосять, пектиму, коситиму, буду   пекти, буду косити

 

Вправа №129 с.85


ІV. Закріплення.

Написати твір – мініатюру за поданою серією картин. Знайти дієслова.

Підсумок .

Домашнє завдання.

С.87 №134.

Опубликовано

