План-конспект английского языка по теме «Где ты находишься?» (3 класс)
Практична мета уроку: систематизувати вивчений матеріал з теми та перевірити рівень його засвоєння учнями.
Освітня мета уроку: сформувати уявлення учнів про місцезнаходження предметів та людей.
Розвиваюча мета уроку: розвивати культуру спілкування у дітей.
Виховна мета: виховувати почуття ввічливості при спілкуванні, вміння грати.
Тип уроку: Підсумковий.
Вид уроку: Гра.
Обладнання уроку: ілюстративний матеріал, іграшки, постери, графічні зображення, аудіо записи, магнітофон, маркер, папір.
Місце проведення: гральна кімната школи.
Структура уроку.
І.Вступна частина.
Привітання
Організація уроку
Мовленнєва зарядка
Мотивація навчальної діяльності та пояснення теми та завдань уроку
ІІ. Основна частина.
Пояснення умов гри
Формування команд та обирання капітанів
Ігрові вправи на контроль рівня засвоєння учнями навчального матеріалу.
ІІІ. Заключна частина.
Підведення підсумків гри
Нагородження переможців
Повідомлення домашнього завдання
Перебіг уроку.
І.1
T.: Good morning, pupils!
PP.: Good morning, teacher!
T.: How are you today?
PP.: We are fine today. Thank you!
T.: Take your seats, please!
I.2
T.: You have to check what you have on your desks:
a book, an exercise-book, a pen, a pencil and the vocabulary.
I.3
T.: We are going to prepare for speaking English .(Зараз ми приготуємося до спілкування англійською мовою).Then you will tell me what we are going to talk about. (Потім спробуйте мені сказати, про що ми сьогодні будемо говорити).Look at the blackboard! Listen and read the poem! (Погляньте на дошку! Прослухайте та прочитайте віршик!)
Left arm, left arm,
Up, down, up, down,
Right arm, right arm,
Up,down.up,down.
Left leg, left leg,
Up,down,up,down,
Right leg, right leg,
Up, down, up, down.
Boys on the left,
Girls on the right,
We’re on the left,
We’re on the right,
Pull, pull, pull, pull.
-читання вірша вчителем;
-декламування віршика учнями;
-виконання фізичних вправ упродовж виконання віршика.
І.4
T.:Who can guess what we are going to talk about?(Хто може здогадатись, про що ми сьогодні будемо говорити?)
( Учні висловлюють свої міркування стосовно теми уроку).
ІІ.1
T.: Сьогодні ми спробуємо провести гру та визначити, хто ж найкраще з нас засвоїв навчальний матеріал, котрий ми вивчали упродовж останніх уроків. Вимога до гри – ваша активна участь. За кожну вірну відповідь ви отримаєте бал і кольорову картку.
ІІ.2
Т.: Для початку нам потрібно розділитись на дві групи, котрі ми назвемо “Right” та “ Left”. Кожна команда повинна мати капітана, тож капітаном команди «правих» обирається……, а капітаном команди «лівих» обирається……. .
ІІ.3
T.: Do you remember these children? What are their names?
PP.: Andy, Sue, Meg, Pete, Polly and Tom.
T.: Where is Tom ( Pete, Polly, Andy, Meg, Sue)?
Who is in front of Tom (...)?
Who is behind Tom(...)?
Who is between Tom and Pete (...)?
Who is next to Tom (...)?
Завдання перше «Cлідкуй за курсором».
T.: And now the task: Where are the children?
(по одному представнику з команди описують місцезнаходження дітей).
P1.: Sue is in front of Meg; Meg is in front of Polly; Polly is in front of Andy; Andy is in front of Pete; Pete is in front of Tom.
P2.: Meg is behind Sue; Polly is behind Meg; Andy is behind Polly; Tom is behind Andy; Pete is behind Tom.
P3.: Meg is between Sue and Polly; Polly is between Meg and Andy; Andy is between Tom and Polly; Tom is between Andy and Pete.
P4.; Sue is next to Meg; Meg is next to Sue; Tom is next to Pete; Pete is next to Tom; Andy is next to Polly; Polly is next to Andy.
Завдання друге « Відгадай !»
T.: А зараз спробуйте відгадати, де знаходяться члени вашої команди. ( Учні стають ланцюжком, а один з них відгадує місцезнаходження інших).
Завдання третє « Конкурс капітанів».
Т.: Для виконання цього завдання ми спробуєм помістити наших капітанів в екстремальні умови, а саме - про те, хто знаходиться попереду чи позаду них вони будуть здогадуватися з закритими очима.( А наше шановне журі буде оцінювати кількість граматично правильних відповідей).
T.: Who is behind you?
C.: Sasha is behind me.
T.: Who is in front of you?
C.: Olga is in front of me.
T.: Who is next to you?
C.: Vova is next to me.
Завдання четверте « Шикуйсь!».
Т.: Уважно прослухайте моє прохання та вишикуйтесь згідно йому.
Dima is behind Masha. Anna is in front of Vlad. Olga is next to Vova. Sasha is between Vania and Giya.
Завдання п’яте «Виправ помилку!»
Т.: (попередньо повторює з учнями вірний опис малюнку).
Where is Princess?
Where is Otto?
Where is Andy?
Where is Sue?
Where is Polly?
Where is Pete?
Where is Grandma?
Т.: Уважно подивіться на малюнок, прослухайте та виправте помилку.
Grandma is in the castle. Otto is under the bridge. Andy is in front of Sue. Meg is between Pete and Polly. Princess is next to Grandpa. Andy is in the yellow car. Polly is behind Meg. Tom is on the bridge.
Завдання шосте “ Естафета».
Т.: Прослухайте уважно мою розповідь та намалюйте те, що почули.
On the right is a bridge. Otto is on the bridge. A boat is under the bridge. A boy is in the boat. On the left is a hill. A castle is on the hill. Princess is in the castle. Next to the castle, on the left, is a tree. The sun is behind the tree.
Завдання сьоме «Iграшки”.
Т.: Всі ми любимо гратися з іграшками. А от прибирати їх, класти на місце люблять далеко не всі. Кому матуся завжди нагадує про це? Зараз я пропоную вам не лише складати іграшки, а ще й коментувати, куди саме ви кладете ту чи іншу іграшку.
PPP.:The cat is behind the dog, etc.
Завдання восьме « Знайомтесь, Містер Стронг!»
Т.: Є ще одна людина, яка дуже любить іграшки. Ми всі його добре знаємо. Це – містер Стронг. Але він чомусь всі свої іграшки носить з собою. Давайте спробуємо визначити, де вони знаходяться.
P.: The monkey is on the ball, etc.
Завдання дев’яте «Знайди тваринку».
Т.: Перед вами малюнок непролазних джунглів. Всі тваринки сховалися, але вам потрібно їх знайти. Котрі з них знаходяться зліва, а котрі справа?
P.: The monkey is on the left, etc. ( кожна команда одержує окреме завдання).
Завдання десяте « Абетка в кубиках».
Т.: Чи всі ми добре знаємо англійський алфавіт?( Можна повторити пісню «АВС»). Кожна літера алфавіту має своє місце. А ось у нашому алфавіті літери стали так, як їм забагалося.
P.: A is next to P, etc.
Завдання одинадцяте «Фокуси-покуси».
Т.: Багато цікавих справ було у нас сьогодні, але залишилась ще одна, найцікавіша. Всі ми любимо показувати фокуси. Ось і наш містер Макс приготував нам шматочок магії та чаклунства. (Учні повторюють розповідь про містера Макса). А тепер спробуємо і ми зробити такий фокус. Кожна команда приготує і опише свій фокус ( Містер Макароні та клоун Тіко).
P.:Hello! I’m Mr.Max. What is on the left? The rabbit is on the left. What is on the right? The bird is on the right. Where is Mr.Max? He is between the rabbit and the bird. Abracadabra!!!One, two, three! Where is the rabbit? The rabbit is on the right. Where is the bird? The bird is on the left. Hooray for Mr.Max!!!
ІІІ.1
Т.: А зараз підведемо підсумки нашої гри. За підрахунками найбільшу кількість балів одержала команда…
ІІІ.2 За перемогу в змаганні нагороджується команда…
ІІІ.3 Домашнє завдання на наступний урок: принести групову сімейну фотокартку та описати місцезнаходження людей на ній.