12+  Свидетельство СМИ ЭЛ № ФС 77 - 70917
Лицензия на образовательную деятельность №0001058
Пользовательское соглашение     Контактная и правовая информация
 
Педагогическое сообщество
УРОК.РФУРОК
 
Материал опубликовал
Иванчук Юлия Леонидовна148
0

"Решение текстовых задач"




Презентация к уроку "Решение текстовых задач"
PPT / 935 Кб

/data/files/t1603700361.ppt (Презентация к уроку "Решение текстовых задач")

​​​​​​​Тема. Розв’язування текстових задач


Мета: відпрацювання навичок учнів застосовувати набуті знання для розв’язування текстових задач; формування вмінь розв’язувати задачі різними способами; демонстрація зв’язку матеріалу, що вивчається на уроках математики, з життєдіяльністю людини; розвиток логічного мислення учнів


Тип уроку: застосування знань, вмінь та навичок


Обладнання: комп’ютерна презентація з теми «Розв’язування текстових задач», комп’ютери



Хід уроку:


Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання


Мотивація навчальної діяльності


Дорогі діти!

Сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок математики. Ні, це не означає, що ми забудемо про підручники і весь урок будемо гратися у комп’ютер. На уроці математики ми будемо розв’язувати задачі. І задачі найсправжнісінькі. Для учнів 5-го класу. Всі вони мають розв’язки і допоможуть вам закріпити вивчений матеріал, а також продемонструють, що ті знання, які ви отримуєте на уроках, з успіхом можуть застосовуватися у різних життєвих ситуаціях. Але мої сьогоднішні задачі – не для відмінників. Вони як раз для тих, хто математику не дуже любить і вважає розв’язування задач нецікавою і нудною справою. Ось вони нехай засумніваються!


Актуалізація опорних знань


Усні завдання


Задача №1

У шкільний портфель вміщується не більше чотирьох дорослих їжаків. Скільки портфелів необхідно, щоб принести до школи за один раз 316 дорослих їжаків?

          316 : 4 = 79

Відповідь: необхідно 79 портфелів.

Задача №2

У татусевому годиннику 16 коліщаток та 28 інших дрібних деталей. Після того, як Вовчик розібрав, а потім зібрав татусевий годинник, половина коліщаток та чверть інших дрібних деталей у нього не вмістилося. Скільки тепер коліщаток та скільки інших дрібних деталей у татусевому годиннику?


1 спосіб

16 : 2 = 8 – половина коліщаток

28 : 4 = 7 – чверть деталей

16 – 8 = 8 – залишилося коліщаток

28 – 7 = 21 – залишилося деталей


2 спосіб

Розв’яжемо задачу складанням виразів:


Було коліщаток 16

Відняли половину, тобто 16 : 2

Залишилося коліщаток 16 – 16 : 2 = 8

Було деталей 28

Відняли чверть, тобто 28 : 4

Залишилося 28 – 28 : 4 = 21


Відповідь: залишилося 8 коліщаток та 21 деталь


Який висновок можна зробити, розв’язавши задачу? (Текстові задачі можна розв’язувати кількома способами)



Які основні види задач ви знаєте?

- на знаходження суми,

- на знаходження різниці,

- на рух,

- геометричні задачі та ін.

Так, правильно.


А які існують способи розв’язування цих задач?

- по діях,

- за допомогою виразу,

- за допомогою рівняння.


Отже, як правило, будь-яку задачу можна розв’язати кількома способами. І нам необхідно навчитися обирати найзручніший з них.



Застосування знань, формування вмінь розв’язувати задачі різними способами


Розв’яжемо разом наступну задачу.


Задача №3 (колективне розв’язування)


40 бабусь поїхали кататися на мотоциклах. Попереду на мотоциклі без глушника їхала найспритніша бабуся, за нею мчалися 3 мотоцикли з люльками, на кожному з яких розмістилися по три бабусі, а позаду їх наздоганяла решта мотоциклів, на яких сиділо по дві бабусі. Скільки всього мотоциклів було в бабусь?


Подумайте, як зручніше буде розв’язати цю задачу?


1 спосіб

1 + 3 * 3 = 10 (б.) – їхали на чотирьох мотоциклах

40 – 10 = 30 (б.) – їхали на решті мотоциклів

30 : 2 = 15 (шт.) – решта мотоциклів

1 + 3 + 15 = 19 (шт.) – всього мотоциклів


2 спосіб

Нехай х – решта мотоциклів. Тоді всього бабусь 1 + 3 * 3 + 2 * х = 40.

1 + 3 * 3 + 2 * х = 40

1 + 9 + 2х = 40

10 + 2х = 40

2х = 40 – 10

2х = 30

х = 30 : 2

х = 15 (шт.) – решта мотоциклів

1 + 3 + 15 = 19 (шт.) – всього мотоциклів

Відповідь: всього 19 мотоциклів


Наступні дві задачі ви розв’яжете самостійно, обираючи найзручніший для себе спосіб.


Комп’ютерна презентація​​​​​​​


Як розв’язали першу задачу? Яку відповідь отримали?

Як розв’язали другу задачу? Відповідь?


Підсумки уроку


Домашнє завдання


Опубликовано

